• Projekt wnętrza. Katowice. 500 plus

    Projekt:

    500 plus


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Katowice


    Kolejny dom rodzinny, gdzie przy projektowaniu trzeba mieć na względzie najmodszych mieszkańców.

    Dom w zabudowie szeregowej już na początku wymagał koniecznych wyburzeń i zmiany aranżacji najważniejszego pomieszczenia jakim jest kuchnia. Wcześniej mała z dużą spiżarnią i lodówką na środku po usunięciu ściany zyskała dużą wyspę idealną kiedy rodzina jest duża. Teraz w szafie kuchennej obok lodówki wchodzimy do spiżarni pod schodami.
    Klatka schodowa nie mogła wyglądać inaczej - czysta geometria z uwzględnieniem bezpieczeństwa najmłodszych domowników.

    Już ... już prawie można powiedzieć, że we wnętrzach króluje szarość gdyby nie łazienka :). Żywy odcień zieleni pojawia się na grzejniku TERMA.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Agencja artystyczna w Sosnowcu

    Projekt:

    Agencja artystyczna w Sosnowcu


    Typ wnętrza:

    Biura


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    Monochromatyczne wnętrza biurowe.

     

    To styl ukierunkowany na konkretny kolor, gdzie cała aranżacja podporządkowana jest jednej barwie, zróżnicowanej co najwyżej pod względem odcieni i nasycenia.

    Taki też kierunek obrany został przy aranżacji Agencji artystycznej w Sosnowcu.

    Połączenie bieli i czerni ma w sobie zdecydowanie jakie powinien posiadać zespół pracujący w agencji. Wykorzystanie pośrednich kolory z tej samej palety lagodzi takie połączenie. Odcienie grafitu i biele stworzą kompozycję czystą i wyrazistą, a jednocześnie wnoszącą do pomieszczenia komfortową atmosferę. Wyrazisty antracyt podkreślaja elegancki wystrój.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Warszawa. Apartament W

    Projekt:

    Apartament W


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Warszawa

    MORE
  • Projekt wnętrza. Forbach. Betonowy Forbach

    Projekt:

    Betonowy Forbach


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Forbach

    ... projektowanie za granicą ... czekamy na efekty
    MORE
  • Projekt wnętrza. Chorzów. Biura w kamienicy w Chorzowie

    Projekt:

    Biura w kamienicy w Chorzowie


    Typ wnętrza:

    Biura


    Lokalizacja:

    Chorzów

    Projekt wnętrz kamienicy w Chorzowie z przeznaczeniem na biura.

    Budynek w którym mieszczą się biura jest zlokalizowany na terenie byłej Huty Bismarck (później Batory). Huta rozpoczęła działalność 1873 roku i przyczyniła się do rozwoju dzielnicy Hajduki W 1890 roku Rudolf Rütgers odkupił destylarnię od założyciela zakładu p. Ćmoka i otworzył fabrykę przerobu smoły węglowej, a potem zakłady koksochemiczne. Obszar przemysłowy stał się miejscem produkcji najpopularniejszych farb w Polsce.
    W tej chwili od 2010 roku na terenie byłych zakładów chemicznych mieści się Invest Park Hajduki i zajmuje około 9,5 ha zorganizowanej infrastruktury przemysłowej.

    Właściciel z wielką dbałością i szacunkiem do miejsca realizuje remont jednego z obiektów. CDN ...

    MORE
  • Projekt wnętrza. Katowice. CTL Logistics Katowice

    Projekt:

    CTL Logistics Katowice


    Typ wnętrza:

    Biura


    Lokalizacja:

    Katowice

    Koncepcje holu wejściowego do biur CTL Logistics.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Dom dla K

    Projekt:

    Dom dla K


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    Długa historia, bo prawie trzyletnia rozpoczęła się od wyburzenia stojącego na działce domu. Mimo pierwszych prób nie zdecydowaliśmy się na przebudowę. Nowy projekt powstał wspólnie z Pracownią architekta Piotra Aniśko. Milion koncepcji doprowadziły nas do tej ostatecznej.


    Wnętrza utrzymane są w stylistyce nazwanej przeze mnie "minimalizmem z dbałością o detal" . Proste bryły wzbogacone o delikatne złamanie płaszczyzny nie służą jedynie myśli estetycznej. Ważnym aspektem o który należało zadbać była akustyka, szczególnie na dużej otwartej przestrzeni strefy dziennej na parterze. Dlatego został zastosowany drewniany sufit, dwie kostki sufitu podwieszanego wydzielające strefę wypoczynkową i kuchnię. Meble kuchenne musiały wpasować się w całość swoją prostotą i jedynie złote przełamania rozbijają zwartą bryłę. Tak jak sufit tak meble kuchenne to nie tylko estetyka ale też akustyka. Czarna "kostka" skrywa wejścia do toalety, garażu i spiżarni i częściowo zawiera pozostałe meble kuchenne.

    Foto: Mateusz Kowalik www.mateusz-kowalik.com

     

    MORE
  • Projekt wnętrza. Niegowonice. Dom na Jurze

    Projekt:

    Dom na Jurze


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Niegowonice



    Dom na Jurze autorzy Joanna Ochota , Janusz Ochota



    Głowna i chyba jedyna trasa  od strony aglomeracji w kierunku Ogrodzieńca prowadzi przez krętą drogę przy której na skałkach znajduje się punt widokowy. W tym miejscu już co jakiś czas mijamy jurajski wapień i im dalej tym więcej takich skałek.

    Stare zabudowania w tej okolicy, budowane są częściowo lub w całości z miejscowego kamienia. Na działce przeznaczonej pod nowy dom też zastaliśmy taki z  białego kamienia.

    Projekt domu powinien wpasować się do wiejskiego charakteru. Bryła musiała idealnie pasować do otaczającego ją krajobrazu zarówno wsi jak i warunków przyrodniczych.
    Nie da się ukryć, że inspiracją były formy zabudowań wiejskich, gdzie część mieszkalna łączyła się z zabudowaniami gospodarczymi. Bryła budynku składa się z dwóch części - strefy dziennej z kuchnią i wysokim salonem oraz strefy prywatnej przechodzącej na froncie w garaż dwustanowiskowy.


    Pokoje w strefie prywatnej posiadają swoje łazienki i w każdym jest antresola. Reszta poddasza, to dodatkowy pokój na garażem i pomieszczenie przeznaczone na saunę.

    Planowane wykończenie elewacji przewiduje kamień na mniejszej i drewno na większej części budynku. Rysunki przedstawiają dwie alternatywne rozwiązania dachu ponieważ inwestorom zależało na możliwości wyjścia na zewnątrz z pomieszczenia sauny.
    MORE
  • Projekt wnętrza. Ustroń. Dom w górach

    Projekt:

    Dom w górach


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Ustroń

    Projekt domu
    MORE
  • Projekt wnętrza. Będzin. Dżungla

    Projekt:

    Dżungla


    Typ wnętrza:

    Pokoje


    Lokalizacja:

    Będzin

    Przyszły pokój dla Julka

    Dżungla dla młodego człowieka, to inny świat. Motywy roślinne pojawiają się na fototapecie, poduszkach i rolecie na oknie. Z czasem nic nie stoi na przeszkodzie żeby takich motywów było więcej. Mimo tak wyrazistym wzorom pokój nadal jest stonowany i nie przytłacza. W dzisiejszych czasach kiedy nasze dzieci bombardowane są z zewnątrz przeróżnymi bodźcami pokoje powinny być oszczędne. Małe mebelki są z polskiej fabryki, może bardzie manufaktury - MINKO. Tworzą piękne, proste rzeczy z dużym naciskiem na indywidualizowanie potrzeb każdego klienta. Można wybrać kształt, wymiary i kolorystykę.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Będzin. Elektryczny Będzin

    Projekt:

    Elektryczny Będzin


    Typ wnętrza:

    Biura


    Lokalizacja:

    Będzin

    Niewielki wolnostojący budynek wśród zieleni, a w nim biura firmy zajmującej się wszystkim z dziedziny automatyki, sterowania, aparatury kontrolno pomiarowej. Ogólnie szeroko pojętej elektryczności.

    Dlatego zaprojektowana specjalnie do wnętrza fototapeta jest schematem urządzenia elektrycznego. Pozostałe elementy wnętrza takie jak pojawiające się drewno, szkło i beton równoważą się i tworzą razem przytulny, domowy klimat.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Będzin. Heksagon

    Projekt:

    Heksagon


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Będzin

    Heksagon to figura geometryczna - sześciokąt.

    Symbolizuje on sześć najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Zgodnie z filozofią Heksagonu - tylko zapewnienie równowagi pomiędzy każdym z sześciu obszarów pozwala człowiekowi osiągnąć sukces i zadowolenia z życia.

    MORE
  • Projekt wnętrza. . ICY

    Projekt:

    ICY


    Typ wnętrza:

    Produkt


    Lokalizacja:

    Kra lodowa stała się inspiracją do stożenia systemu oświeteniowego pozwaającego na swobodne, nieograniczone i nieskończone formowanie kształtu.

    Kolorowe kompozycje, paski, kropki, zdjęcia elewacji budynków, a wszystko na podłodze. Zaprojektowany system bazuje na trzech kształtach przypominających kolejno litery I , C , Y - z angieskiego : lodowaty.

    MORE
  • Projekt wnętrza. . iluzo linia

    Projekt:

    iluzo linia


    Typ wnętrza:

    Produkt


    Lokalizacja:

    Tapeta Iluzo Linia

    Inspiracją projektu tapety były mapy kartograficzne, czy mapy rozkładu temperatur, które sskładają się lini układających się w organiczne kształty.

     

    MORE
  • Projekt wnętrza. Dąbrowa Górnicza. Island

    Projekt:

    Island


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Dąbrowa Górnicza

     Koncepcji na wyspę było sporo. Była klasyczna, minimalistyczna, nieregularna bryła, na rzeźbionych słupkach ... ostateczny kształt był strzałem w dziesiątkę. Duża, bo dla dużej rodziny. Duża, bo przestrzeń strefy dziennej też jest duża. Szafki wyspy lekko unoszą się nad podłogą.

     

    MORE
  • Projekt wnętrza. Orzesze. jasne

    Projekt:

    jasne


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Orzesze

    Realizacja projektu wnetrz w Orzeszu.

    MORE
  • Projekt wnętrza. . jo dłowanie

    Projekt:

    jo dłowanie


    Typ wnętrza:

    Produkt


    Lokalizacja:

    Deska Jo Dłowanie

    Poszukiwanie nowej wartości estetycznej dla istniejącej kolekcji.

    Pomysł na deskę Barlinka nie dotyczył poszukiwania nowego koloru. Myślenie skupiło się na wzbogaceniu istniejących kolekcji o dekor, którego można używać w dowolnej ilości. Wzór nowej deski został zaczerpnięty z natury. Forma jodełki inspirowana jest nacięciami w tym kształcie jakie do niedawna były wykonywane na żywych drzewach celem pobrania żywicy. Spały żywiczarskie, to nacięcia dolnej części pnia, pozbawionej kory ułożone w jodełkę przedzielone pionowym rowkiem.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Kolorowy ptak

    Projekt:

    Kolorowy ptak


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    Remont mieszkania w kamienicy dla wybitnie kolorowej osobowości.

    Projekt wnętrza obejmował dwie łazienki oraz bardzo długi i wąski korytarz. Przez zabiegi estetyczne ale też funkcjonalne udało się zmienić proporcje korytarza. Został podzielony na dwie strefy - wejściową i prywatną, gdzie znajdują się wejścia do pokoi. Podział stał się wyraźny przez umieszczenie na środku szafy o nieregularnym kształcie. Zmianie proporcji pomieszczenia posłużył również czarny kolor który pojawił się na suficie. W części wejściowej wysoki korytarz zapełniają lampy polskiego producenta - Nowodvorski Lighting.

    Część wejściowa korytarza jest uporządkowana i stanowi połączenie galerii oraz elementów niezbędnych jak lustro i szafka na buty. Część prywatna ma inny charakter. Współistnienie w niej starej rodowej szafy, półek o nieregularnym ustawieniu, kolorowej zasłony za którą kryje się kolejna szafa nie razi tylko w pełni oddaje temperament właścicielki mieszkania.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Poznań. kolory ziemi

    Projekt:

    kolory ziemi


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Poznań

     

    Projekt wnętrz domu w Poznaniu. 

    Była jedyna i ostateczna koncepcja wnętrz z niewielkimi, kosmetycznymi zmianami. Dla osób zajmujących się zawodowo dziką i miejską zielenią nie mogłam wybrać innej kolorystyki. Przykład współpracy przy której nastąpiło trudne do wyjaśnienia porozumienie nie wymagające zbyt wielu słów. Przy wyborach materiałów do wykończenia wnętrz niezbędne z zarazem bardzo pomocne są próbki i wzorniki które zestawione razem ułatwiają decyzję. Obowiązkowo pojawił się wzór jodełki tylko pozostawał wybór materiału, czy deska trójwarstwowa, panele, czy płytki. Jednak ostatecznie położony został coraz bardziej popularny winyl - ParquetVinyl Lamett. Mamy fronty meblowe w nieoczywistym szaro-beżowym kolorze i marmur Grigia Pietra który sprawia niezwykle autentyczne wrażenie na dużych powierzchniach. Czarny kolor pojawia się w dodatkach, który jak to czarny dodaje elegancji całości.

    W mniejszej króluje jeden wzór płytki z fabryki Tubądzin przeplatanej paskami luster. Jest przykładem małego pomieszczenia w którym nie musimy używać jedynie jasnych barw. Z miedzianymi ścianami kontrastują białe baterie i ceramika. W takich małych pomieszczeniach nie ma potrzeby przesadzać. Ma być prosto i funkcjonalnie

    Większa łazienka, to połączenie płytek układanych w jodełkę i szarego lastryko. Czarne baterie, czarna rama szafki i czarne profile kabiny dodają elegancji i wyrazistości. Szare płytki, to nowa odsłona lastryko, które w tej chwili wraca do łask i pojawia się różnych odsłonach. Zdecydowanie płytki drewnopodobne wprowadzają ciepły, przytulny klimat. Muszę powiedzieć, że nie mogę się napatrzeć jak to pięknie wyszło, a była jedna i jedyna koncepcja. Za każdym razem kiedy klient zatwierdza projekt już na stracie jest to wspaniałe uczucie ale też duże zaufanie, że to co urodziło się w mojej głowie jest słuszne

    MORE
  • Projekt wnętrza. Dąbrowa Górnicza. lastryko

    Projekt:

    lastryko


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Dąbrowa Górnicza

    To jest grubszy remont, a właściwie totalna demolka w mieszkaniu w Dąbrowie Górniczej. Z trzech pokoi trzeba było zrobić cztery, zorganizować więcej miejsca do przechowywania.
    Bardzo szybko zabrałam się za rozrysowanie nowego układu funkcjonalnego, ponieważ duży niewykorzystany przedpokój nie dawał mi spokoju. Duża szafa na środku przedpokoju podzieliła go na strefę wejściową i część mieszkalną dzięki czemu wchodzący nie zagląda do salonu, co stanowiło duży dyskomfort dla mieszkańców. We wcześniejszym układzie mimo dużej powierzchni pomieszczenia nie było miejsca na dużą, pojemną szafę. Teraz jest !

    Płytki jakie wybraliśmy do wszystkich pomieszczeń, gdzie są niezbędne, to lastryko w nowej odsłonie. Białe tło z kolorowymi "kamyczkami" płytek są równocześnie delikatne i wyraziste.
    Będę się powtarzać ale już nie mogę się doczekać końca prac wykończeniowych.
    MORE
  • Projekt wnętrza. Bytom. Lodołamacze

    Projekt:

    Lodołamacze


    Typ wnętrza:

    Miejsca publiczne


    Lokalizacja:

    Bytom

    Wnioskuję po długich kolejkach, że lodziarni nigdy za wiele.

    Lodziarnie rosną jak grzyby po deszczu. Projekt Lodołamaczy powstał w ekspresowym tempie. Majówka na rynku w Bytomiu upłynęła pod znakiem przepysznych i codziennie świeżych lodów.

    Kolor miętowy nasuwa się automatycznie kiedy myślimy o pomieszczeniu w których chcemy się ochłodzić i orzeźwić. W lokalu dominują trzy kolory : biały, miętowy i antracytowy. W przestrzeni, gdzie dostęp światła dziennego jest najmniejszy jest strefa miętowego. Pas bieli dominuje na środku, a antracyt przy witrynie. Ogromne okno, to żywy obraz głównego rynku w Bytomiu.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Małe biuro w Sosnowcu

    Projekt:

    Małe biuro w Sosnowcu


    Typ wnętrza:

    Biura


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    W jednej z kamienic w centrum Sosnowca małe biuro wymagało gruntownej przebudowy.

    Współczesne przestrzenie biurowe nie są już nudnymi pomieszczeniami z głównym meblem - biurkiem. W wypadku mojej nowej realizacji też tak jest. Agencja artystyczna mieszcząca się w tym małym biurze potrzebowała otoczenia napędzającego do twórczego działania. Wcześniej były tu trzy niewielkie, długie i wąskie pomieszczenia. Burzenie ścian było główną zmianą. Jedna przestrzeń dzieli się teraz na strefy. Aneks kuchenny, miejsce pracy pracowników, biurko szefa za ścianką i miejsce wspólne(stół konferencyjny i do spożywania posiłków).
    Duży blat przy którym pracują trzy osoby został specjalnie zaprojektowany do tej przestrzeni i wykonany na zamówienie. Zebranie trzech biurek w jeden duży blat z przegrodami zapewniającymi intymność pracy zaoszczędził miejsce i dzięki temu staną długi stół o szerokim przeznaczeniu. Jak wiadomo praca jest wydajniejsza jeżeli wypoczynek i relaks jest odpowiednio zapewniony.
    W kolorystkę wnętrza wpisuje się oświetlenie od polskiego producenta - LAKO

    Od niedawna biuro przeksztalciło się w studio kuchenne. Drobne korekty zabudowy kuchennej i nowa,mobilna wyspa z zastosowaniem takich samych materiałów jakie zostały uzyte przy istniejącym aneksie kuchennym. 

     

    MORE
  • Projekt wnętrza. Będzin. Marynarskie marzenia - Będzin

    Projekt:

    Marynarskie marzenia - Będzin


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Będzin

    Długa ale owocna współpraca. Marynarskie marzenia zostały spełnione. Jednym z nich było akwarium, które wypełniło miejsce po dawnych drzwiach. Kluczowy wybór dotyczył podłogi gdzie na całym parterze jest laminowana z Quick Stepa "Ręcznie tkany materiał". W toalecie też nie jest "normalnie". Na podłodze jedna z kolekcji firmy Parador - Letters Black. Wzory jakie proponują są odważne i pomysłowe.

    Kolorowe kompozycje, paski, kropki, zdjęcia elewacji budynków, a wszystko na podłodze. Ostatnie decyzje dotyczyły mebli i tutaj też wybór padł na solidnych producentów. Paged polska firma działająca i jako nieliczna produkująca meble gięte od ponad stu trzydziestu lat. Hookery o eleganckim kształcie, to firma TON. Każdy model krzesła tego czeskiego producenta, to prostota w najlepszym wydaniu.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Dąbrowa Górnicza. miedziany

    Projekt:

    miedziany


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Dąbrowa Górnicza

    Pierwszy, roboczo nazwany "Męska jaskinia" pełny jest wyrazistych kontrastów. Z wielką obawą ale właściciel dał się namówić na antracytowy sufit, listwy przypodłogowe i listwy przyścienne w tym kolorze. We wnętrzach króluje ciepłe drewno w nieoczywistym miodowym odcieniu. Biało czarno szarym wnętrzom oryginalności i szlachetności dodaje miedź i właśnie drewno. Na szczęście miedź w rożnach odsłonach jest modna dlatego mamy na rynku mnóstwo nowych produktów, dodatków i materiałów.
    Jesteśmy w trakcie ostatecznego wyboru blatu do łazienki, gdzie płytki miedziane wyglądają prawie identycznie jak nowy wzór blatów Pfleiderer.
    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. mieszkanie do wynajęcia

    Projekt:

    mieszkanie do wynajęcia


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    Mieszkanie do wynajęcia w Ssosnowcu

    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Mint

    Projekt:

    Mint


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    miętowy ... miętowe ...miętowa

    Punktem wyjścia były płytki w kolorze miętowym o niepopularnym kształcie i formacie.

    Uzyskanie ceglanej ściany w takim kolorze nie jest trudne. Wystarczy pomalować płytki ceglane.

    Kolor miętowy nasuwa się automatycznie kiedy myślimy o pomieszczeniu w których chcemy się ochłodzić i orzeźwić. Na poddaszu wypełnionym światłem słonecznym możliwe, że będzie to niezbędne.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Będzin. mollis

    Projekt:

    mollis


    Typ wnętrza:

    Pokoje


    Lokalizacja:

    Będzin

    Bardzo często klienci dla których robiłam projekty wracają po jakimś czasie. Zmienia się ich życia i potrzeby, pojawiają się nowi członkowie rodziny. Tak się stało w tym przypadku. Zmieniliśmy przeznaczenie dwóch pokoi w domu jednorodzinnym. Zatem mamy elegancką sypialnię i "dżunglowy" pokój dla chłopca. W sypialni cała ściana za łóżkiem została wyłożona panelami tapicerowanymi polskiego producenta. Mollis, bo tak się nazywają z łaciny oznacza miękki, delikatny, giętki, łagodny. Tak naprawdę przymiotniki określające panele określają równocześnie wszystko co powinna posiadać sypialnia. Chcemy wypoczywać w miękkim i delikatnym otoczeniu dlatego identyczny materiał co panele pojawia się również w postaci dużej zasłony. Konsekwentnie w pokoju panuje beżowo - czarna kolorystyka. Czarny kojarzony jest z rzeczami ekskluzywnymi jednak przeważnie potrzebuje towarzystwa innych barw. Bez nich jest zbyt mroczny i przygnębiający. Dlatego drugim kolorem jest ciepły beżowy, który jest kolorem spokojnym, wprawiającym w dobry nastrój, relaksującym. Duet czarnego i beżowego jak dla mnie tworzy stylową przestrzeń.
    MORE
  • Projekt wnętrza. Katowice. nowe tysiąclecie

    Projekt:

    nowe tysiąclecie


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Katowice

    ... szukamy ...
    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Oskarowe lokum

    Projekt:

    Oskarowe lokum


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    Małe mieszkania, to prawdziwe wyzwanie projektowe

    MORE
  • Projekt wnętrza. . Patchworkowa metamorfoza

    Projekt:

    Patchworkowa metamorfoza


    Typ wnętrza:

    Pokoje


    Lokalizacja:

    Wbrew pozorom metamorfozy, czyli drobne zmiany nie są szybkie.

    Pokój dzienny przed zmianami nie posiadał dostatecznie dobrego oświetlenia, dużego stołu, wygodnego miejsca do wypoczynku. Okrągłe stoły zawsze dobrze wpisują się w trudną i małą przestrzeń. W tym wypadku też. Biały stół dopełniają kolorowe krzesła, które wybrali właściciele. Tuż przy kuchni przebiega komunikacja, czyli przejście między korytarzem, a sypialnią i dlatego drzwi skrzydłowe zostały zamienione na przesuwane chowane do kasety. Motyw z krzeseł pojawia się jeszcze na fototapecie, którą skrzętnie przygotowała firma Double Room.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Ustroń. Perspektywa Golden Gate - Ustroń

    Projekt:

    Perspektywa Golden Gate - Ustroń


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Ustroń

    Wzajemne zaufanie, udana współpraca architekta z inwestorem i można uzyskać taki efekt jak w mieszkaniu w Ustroniu.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Zabrze. Pierwsze mieszkanie Zabrze

    Projekt:

    Pierwsze mieszkanie Zabrze


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Zabrze

    Pierwsze własne lokum zawsze jest dużym wydarzeniem. Pierwszy raz podejmujemy samodzielne decyzje.

    Pierwszą rzeczą jaką widzimy tuż po przekroczeniu progu mieszkania, to wzorzysta ściana z ukrytymi drzwiami do niewielkiej garderoby. Patchworkowy motyw pojawia się nie tylko w korytarzu ale też w łazience.

    Duże kafle wypełnią podłogę oraz jedną ścianę i stanowią jedyną ale wyrazistą ozdobę. Miejsce do przechowywania w tym pomieszczeniu jest gwarantem porządku i tutaj mamy długą szafkę pod umywalką oraz wysoką szafę z ukrytą pralką. Dokładne rozplanowanie kuchni pozwoliło pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty ale też estetycznie i pozornie zamknąć pomieszczenie wiszącą wyspą ciągnącą się wzdłuż całej ściany. W części dziennej pojawiają się wyraźne żółte akcenty.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Pizzeria w Sosnowcu

    Projekt:

    Pizzeria w Sosnowcu


    Typ wnętrza:

    Miejsca publiczne


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    Trudnego dobrego początki.

     Efekt końcowy jest wypadkową oczekiwań właścicieli oraz zaufania co do moich pomysłów. Podobno największym powodzeniem cieszą się loże, które we wnętrzu stanowią wyraźny akcent kolorystyczny.
    Stoliki pod okami z założenia mają się dostosowywać do zapotrzebowania na miejsca przy stoliku. Z tego też powodu ażurowe przysłony są ruchome i poruszają się wzdłuż sufitu podwieszanego. We wnętrzu króluje beż ocieplający antracytowe sufity i ciemne baty stołów. Złote akcenty pojawiające się w dodatkach i lampach.
    Najwięcej złotego jest w przejściu do toalet, które swoją drogą też zostały poprawione.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Pod Aniołem

    Projekt:

    Pod Aniołem


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    POD ANIOŁEM

     

    Przychodzi Pani do architekta i mówi, że uwielbia otaczać się anionami. Architekt, który potrafi słuchać, nastawiony jest na spełnianie oczekiwań i projektuje nie tyko wnętrza ale też nastrój. Robi wszystko, żeby ten anielski nastrój zbudować wybierając kolorystykę, materiały i odpowiednie rozwiązania estetyczne. Anielskie wnętrze musiało być klasyczne z odrobiną nowoczesnych rozwiązań. Dlatego w łazience oprócz płytek jest szyba z nadrukiem.
    Nadruk, to fragment fresku autorstwa Sandro Botticellego Zwiastowanie, 1481, z loggi w Ospedale San Martino alla Scala, Florencja, Uffizi. Powstał jako ochrona i podziękowanie za wygaśnięcie epidemii.
    MORE
  • Projekt wnętrza. Mikołów. Przygoda w Mikołowie

    Projekt:

    Przygoda w Mikołowie


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Mikołów

    Projekt wnętrza obejmował aranżację kuchni, dwóch łazienek, klatki schodowej oraz drobne porady dotyczące salonu.

    Pierwszy projekt kuchni właściwie bez zastrzeżeń został zaakceptowany. Ideane są kuchnie otwarte ale też częściowo zamknięte. Tak też jest w tym wypadku. Ażurowa ścinka i wyższy barek zasaniają baty robocze od strony saonu i aneksu jadanianego. Łazienka na piętrze wykończona jednolitymi pytkami, a w pomieszczeniu jedyny kontrast wprowadzają szafki i lampy w żółtym kolorze.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Reims. Reims

    Projekt:

    Reims


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Reims

    ... projektowanie za granicą ...przekonamy się jak to jest ...
    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Restauracja japońsko-włoska Gemelli Futago - Sosnowiec

    Projekt:

    Restauracja japońsko-włoska Gemelli Futago - Sosnowiec


    Typ wnętrza:

    Miejsca publiczne


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    Właściciel lokalu wpadł na odważny pomysł połączenia dwóch tak odmiennych kuchni - japońskiej i włoskiej. Z takiej koncepcji powstała restauracja Gemelli Pizza Cafe i Futago Sushi.

    MORE
  • Projekt wnętrza. . Salon SPA

    Projekt:

    Salon SPA


    Typ wnętrza:

    Miejsca publiczne


    Lokalizacja:

    MORE
  • Projekt wnętrza. Dąbrowa Górnicza. Siedlisko

    Projekt:

    Siedlisko


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Dąbrowa Górnicza

    Słowo siedlisko kojarzy mi się z urokliwym miejscem, cichą przystanią, ciepłym gniazdkiem, i gościnnymi progami innym z siedliskiem np. zarazków. Siedliskiem jest także działka, na której znajduje się wyłącznie budynek mieszkalny. Lokalizacja siedliska na działce rolnej to najprostszy sposób na budowlane wykorzystanie gruntu rolnego.
    Wracając do projektu wnętrz właśnie takie budzi skojarzenia. Jasne odcienie drewna pojawiają się na ramach okiennych i płytkach drewnopodobnych układanych w jodełkę lub duże heksagony. 

    MORE
  • Projekt wnętrza. Bytom. Śląski loft

    Projekt:

    Śląski loft


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Bytom

    Przepiękne wnętrza pofabrycznych hal i magazynów mają niewiarygodny potencjał. Wystarczy wprowadzać nowoczesność z poszanowaniem historii i zastałego stanu. Tak pożądana w polskich wnętrzach cegła i beton tam już są i wystarczy delikatnie oczyścić lub nawet nie.
    MORE
  • Projekt wnętrza. Katowice. Słonecznikowa - Katowice

    Projekt:

    Słonecznikowa - Katowice


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Katowice

    Słoneczna ulica, słoneczni właściciele ... zdjęcia domu w Katowicach.

    Mając trójkę dzieci trudno utrzymać porządek i dlatego w tym domu panuje oszczędność w kolorystyce i dodatkach.

    Konsekwentnie pojawia się biały z akcentami czerwonego koloru. Najważniejsze były rozwiązania funkcjonalne. Zorganizowanie dużej ilości miejsca do przechowywania było głównym priorytetem.

    Poddasze jest jednocześnie pokojem rodzinnym jak i wielkim schowkiem. Mieści się tutaj duża szafa oraz mniejsze szafki pod skosami dachu.  Jeden z frontów szafy, to drzwi przesuwane gdzie schodzimy w dół.

    Najmniejszy pokój i najmniej ustawny musiał pomieścić jeszcze schody na poddasze. Przestrzeń zabrana z pokoju przez schody jest wielofunkcyjna i mobilna. Miejsce pod schodami wykorzystane zostało na szafki i łóżko, które można w zależności od potrzeb wsuwać lub wysuwać. Podobnie jest z trzema pierwszymi stopniami, które możemy wsunąć pod spocznik żeby nie zabierały miejsca na środku pokoju. Balustrada przy schodach na piętro ze względów bezpieczeństwa ale też estetycznych jest pełną drewnianą płytą. Kolejnymi pomieszczeniami gdzie przechowywanie stanowi ważny aspekt ale zostało zgrabnie wkomponowane jest kuchnia z korytarzem i łazienki. Między kuchnią i korytarzem nie została postawiona pełna ścina dzięki czemu szafa jest głęboka, a tylna płyta od strony kuchni jest magnesowa.

    Idealne miejsce na rysunki dzieci, przepisy i ważne wiadomości.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Będzin. soft loft

    Projekt:

    soft loft


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Będzin

    Projekt wnętrz mieszkania w stylu soft loft.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Szalone Nożyczki

    Projekt:

    Szalone Nożyczki


    Typ wnętrza:

    Miejsca publiczne


    Lokalizacja:

    Sosnowiec

    MORE
  • Projekt wnętrza. Gorzów Wielkopolski. szaro

    Projekt:

    szaro


    Typ wnętrza:

    Mieszkania


    Lokalizacja:

    Gorzów Wielkopolski

    Projekt wnętrz mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim.

    MORE
  • Projekt wnętrza. . tapeta elektra

    Projekt:

    tapeta elektra


    Typ wnętrza:

    Produkt


    Lokalizacja:

    Niewielki wolnostojący budynek wśród zieleni, a w nim biura firmy zajmującej się wszystkim z dziedziny automatyki, sterowania, aparatury kontrolno pomiarowej. Ogólnie szeroko pojętej elektryczności.
    Dlatego zaprojektowana specjalnie do wnętrza fototapeta jest schematem urządzenia elektrycznego. Takie tapety tworzę sama jeżeli nie uda mi się znaleźć czegoś dokładnie oddającego moje wyobrażenia. Mimo, że mamy do dyspozycji niezliczoną ilość gotowych fototapet tak jak w tym przypadku indywidualny wzór jest odpowiedniejszy. Pozostałe elementy wnętrza takie jak pojawiające się drewno, szkło i beton równoważą się i tworzą razem przytulny, domowy klimat.
    MORE
  • Projekt wnętrza. Mikołów. wakacje w Mikołowie

    Projekt:

    wakacje w Mikołowie


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Mikołów

    WAKACJE W MIKOŁOWIE


    Jasno sprecyzowane oczekiwania klientów zawsze są idealnym punktem wyjścia. W tym wypadku wystarczyło jedno zdanie "Chcielibyśmy czuć się w domu jak na wakacjach".


    Pomysł przeniesienia śródziemnomorskich klimatów na Śląsk było wyzwaniem. Głównym i mocnym akcentem kolorystycznym są wzorzyste hiszpańskie płytki. Otwarta kuchnia jest częściowo przysłonięta przez ażurowy blat i drabinkę na przyprawy. Zabudowa kuchenna przechodzi w ławę jako dodatkowe miejsce przy stole.  Natomiast wysoka zabudowa z lodówką, to plama granatowego, czy raczej błękitu pruskiego z drzwiami z ukrytą ościeżnicą. W sercu domu różne odcienie niebieskiego przeplatają się żeby w części holu i klatki schodowej zanikać. Pojemna szafa w holu ma wnęki wypełnione lustrami dzięki czemu nie jest ciężka wizualnie. Otwierając drzwi granatowej kostki wchodzimy do wypełnionej światłem łazienki. Najważniejszy zastosowany element w pomieszczeniu, to szklany stelaż miski wiszącej. Stosując niepowszechne rozwiązanie nie ma w tym miejscu ciężkiej skrzynki obudowanej kafelkami. "Kocham swój dom" - powiedziała Pani domu.

     

    Proekt zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Dobrze Mieszkaj - Najlepszy Projekt" w Śląskiej edycji.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Chorzów. Wierzę w beże i szarości - Chorzów

    Projekt:

    Wierzę w beże i szarości - Chorzów


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Chorzów

    Inwestorka od samego początku dobrze wiedziała w jaką stronę mamy podążać przy aranżacji pokoju dziennego. Przede wszystkim została określona kolorystyka - szarości i beże. Od tego czasu jestem zakochana w takim zestawieniu.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Gorzów Wielkopolski. wiosna Botticellego

    Projekt:

    wiosna Botticellego


    Typ wnętrza:

    Łazienki


    Lokalizacja:

    Gorzów Wielkopolski

    W świecie Boticellego wszyscy żyli blisko natury, zaś sezon „odnowy”, był postrzegany przez nich jako czas miłości i zalotów. We Florencji młodzi mężczyźni cięli kwitnące gałęzie drzew i przypinali je do drzwi kobiet, które darzyli uczuciem. Po lewej stronie tańczą trzy Gracje,

    Wybrałam taki obraz do wnętrza ponieważ pasuje do właścicieli. Jest pełen dostojności, bujnej kolorystyki i dotyczy wiosny jako rodzącej się do życia natury.
    Obraz odrodzenia , miłości i tętniącego życia, czego życzę im z całego serca :).

    NIebawem pojawią się zdjęcia z realizacji.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Będzin. Wśród zieleni

    Projekt:

    Wśród zieleni


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Będzin

    Wyjątkowa współpraca, długa, z różnymi perypetiami po drodze ale będzie mi brakowało wizyt na budowie.

    Głównym motywem przewijającym się we wnętrzach jest zieleń w różnych postaciach - ożywionej i nieożywionej, naturalnej i sztucznej oraz po prostu w postaci koloru.

    Punktem wyjścia do projektu wnętrz była zieleń, ponieważ właściciele posiadali już sporą ilość roślin doniczkowych  i już w projekcie trzeba było przewidzieć dla nich miejsce.


    Wchodząc do domu w wiatrołapie mamy zapowiedź tego co będzie dalej. Ściana pokryta fototapetą z motywami roślinnymi od Double Room skrywa drzwi bezpośrednio prowadzące do kuchni. Naprzeciwko  pojemna szafa z tapicerowanym siedziskiem w kolorze brudnej zieleni. Przez czarne drzwi przechodzimy do części dziennej i pierwsze co widzimy są schody na piętro z czarną balustradą wykonaną ze stalowej siatki. Kolejną zieleń jaką możemy zobaczyć po wejściu do strefy dziennej jest sofa, płytki za wolnostojącym kominkiem i rośliny doniczkowe.  Wysoki salon wymagał nie tylko oświetlenia górnego pod wysokim dachem ale również na ścianie jako dyskretniejsze i oświetlające jedynie miejsce przy sofie. Sufit nad stołem jadalnianym i kuchnią został pozostawiony oryginalnie betonowy. Taka decyzja wymaga wcześniejszego ustalenia i zaprojektowania oświetlenia. Kuchnia ma głęboką fornirowana szafę kuchenną oraz szafki stojące z frontami w kolorze czarnym z powłoką velvet oraz czarnym granitowym blatem. Płytki na ścianie zostały dobrane kolorystycznie do sufitu, a na fragmencie ściany między szafkami stojącymi i szafą kuchenną mamy znowu ten sam motyw na fototapecie jak w wiatrołapie. Na całości parteru wybraliśmy panele winylowe w kolorze postarzanego kasztanowca. W kuchni również jest winyl ale w innym wydaniu. Wzór w kształcie rombów jest w trzech kolorach dzięki czemu nabiera iluzji głębi. Fornirowana szafa w kuchni przechodzi dalej na ścianę żeby od strony salonu zamienić się w otwarte półki okalające drzwi do wiatrołapu.


    Na parterze są dwie łazienki, które wykończone są tymi samymi płytkami jednak jedna z nich jest bardziej czarna, a druga bardziej biała. Białe wielkoformatowe płytki z czarnymi smugami wypełniają ściany i podłogi obu łazienek. W mniejszej mamy przewagę koloru czarnego ponieważ cześć ścian pomalowana jest na czarno, czarne drzwi też robią swoje. Dopełnieniem są czarne oprawy oświetleniowe, armatura, szafka oraz postument umywalki. W drugiej łazience, większej mieszczącej się przy sypialni z przewagą białego koloru jest odwrotnie i armatura, oprawy oświetleniowe oraz drzwi i zabudowa meblowa jest biała.


    W sypialni najbardziej udała się forma wezgłowia, która powstała przez przypadek i w ostatniej chwili. Plan był inny ale to jest przykład, że problemy rodzą nowe możliwości i nowe pomysły. Pomysłów dzięki temu projektowi mam dużo więcej. Za łóżkiem mamy cztery panele o różnych kształtach tworzących całość. Za ścianą pokrytą fototapetą mamy ukryte wejście do łazienki.


    Na poddaszu mieści się ostatnia łazienka, gdzie znowu jest tą samą tapeta, która pojawia się na parterze.


    Za nim dotrzemy do łazienki musimy przejść klatką schodową na piętro przez czarny korytarz. Wszystkie ściany począwszy od parteru, gdzie zaczynają się schody wykończone są winylową tapetą z delikatnym ryflowaniem. 


    MORE
  • Projekt wnętrza. . zajob

    Projekt:

    zajob


    Typ wnętrza:

    Produkt


    Lokalizacja:

    Projekt tapety ściennej do wykańczania różnych powierzchni.

    Wzór może znaleźć się na ścianie ale też na meblach.

    MORE
  • Projekt wnętrza. Gliwice. Zielono niebieski

    Projekt:

    Zielono niebieski


    Typ wnętrza:

    Domy


    Lokalizacja:

    Gliwice

    Projekt wnętrz domu w Gliwicach
    MORE